Технологія вирощування (інформація від компанії Syngenta flowers).
ПОСІВ:
У ящики з торфом, або в касети із 288 осередками. рН 5,5 – 5,8; ЄС менше 0,75. Насіння злегка присипають субстратом або крупнозернистим вермікулітом для підтримки високого рівня вологості. Температура проростання насіння 22-24°C. Вищі температури можуть призвести до зменшення рівня схожості насіння. До появи зародкового корінця (приблизно 3-4 дні після посіву) вологість повітря повинна становити 100%, а потім її поступово знижують до 70%, а в подальшому - і до 40%. Світло не дуже потрібне посівам, але при використанні камери пророщування освітленість в 100 – 1000 люксів покращить якість сходів. Після появи сім'ядолів, температуру знижують до 16 – 180С.
УДОБРЕННЯ:
Коли з'явиться перший справжній лист, можна починати проводити підживлення. ЕС розчину на початкових етапах д.б. трохи більше 0,5. рН субстрату був у межах 5,5 – 5,8 Обов'язково утримуйте РН у зазначених межах, оскільки за більш високих показників на сходах виявляються симптоми нестачі заліза (хлорози). Високий рівень вмісту розчинних солей у субстраті (ЄС) може призвести до «засліплення» пагонів. Молоді сходи забезпечують азотними та кальцієвими добривами.(25-50 ppm азоту, N:P:K 13-2-13 або 14-4-14). Більш дорослі сходи потребують добрив зі 100 ppm азоту. Для стимулювання зростання пагонів можна чергувати нітрат кальцію мі фосфат амонію (17-5-17). Пожовтіння нижнього листя може свідчити про надмірно високий рівень амонію. Після появи сходів слід підтримувати високий рівень освітленості (до 30 тис. люкс). Поливи помірні, слід забезпечити доступ кисню до коріння.
ВИРОЩУВАННЯ:
Рослини готові до пікірування через 4-5 тижнів після посіву, пікірують левову зів прямо в грунт теплиці, бажано в підняті гряди. Затримки з пікіровкою призводять до порушення нормального функціонування кореневої системи та до затримки цвітіння. Субстрат: повітропроникний, щоб забезпечити доступ кисню до кореневої системи. pH: 5,5 – 5,8 EC: 1,0 – 1,5 Вищі рівні ЄС призводять до поганого розвитку культури. Якщо сезон вирощування Підживлення: 100-300 ppm азоту у складі нітрату кальцію або нітрату фосфору. Коли бутони на рослинах забарвляться, полив слід проводити лише чистою водою. При невисоких температурах повітря та ґрунту слід уникати внесення великих доз амонійних добрив. Навпаки, в умовах високих температур та освітленості, підживлення амонійними добривами бажані.
ОСНОВНІ ХВОРОБИ:
Сіра гнилизна, справжня борошниста роса, пероноспороз, пітіум, іржовий гриб, вірус кільцевого в'янення томату та вірус некротичної плямистості бальзаміну.
ОСНОВНІ ШКІДНИКИ:
Попелиця рослинна, трипси і павутинний кліщ.